Këta janë të gjithë lojtarët që e kanë fituar ‘Topin e Artë’ – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Këta janë të gjithë lojtarët që e kanë fituar ‘Topin e Artë’

22:15 | 11 Tetor 2017

Topi i Artë është çmimi më i madh që një lojtar mund ta fitoj.

Ndër vite është bërë garë e ashpër mes yjeve të mëdhenj të futbollit në botë për ta fituar atë çmim, por deri më tani vetëm ata që kanë fituar gara të mëdha si Liga e Kampionëve, ligën ku ata luajnë dhe gola më së shumti që kanë shënuar në sezon e kanë fituar, transmeton ORAinfo.

Në disa vite disa lojtarë nuk ishin as favorit për ta fituar, por që në fund atyre u buzëqeshi fati që ta fitojnë Topin e Artë.

Lojtarët si, Xavi, Iniesta, Buffon e disa të tjerë ishin në formën e tyre më të lartë, por që nuk arritën që ta fitojnë çmimin, për shkak të votimeve të padrejte që u bënë.

Më poshtë mund t’i shikoni lojtarët që e kanë fituar Topin e Artë, ku në këtë listë prijnë Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!