Këto janë notat e lojtarëve në ndeshjen Barcelona- Sevilla – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Këto janë notat e lojtarëve në ndeshjen Barcelona- Sevilla

23:30 | 20 Tetor 2018

Klubi katalanas Barcelona ka arritur të pozicionohet në vendin e parë në La Liga, pas fitores së rëndësishme kundër Sevillës.

Barcelona ka arritur të shënoi fitore me rezultatin 4:2.

Vendasit hapën llogarinë e golave qysh në minutën e dytë të takimit, shkruan lajmi net.

Golin e dytë për katalunasit e shënoi Lionel Messi, i cili edhe pësoi një lëndim gjatë kësaj ndeshje.

Për 3:0 u përkujdes Suarez, kurse golin e katërt për “blaugranët” e shënoi Rakitic.

Dy golat për Sevillën u realizuan nga Sarabia dhe Muriel.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!