Këto skuadra e kanë kaluar grupin në Evropa Ligë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Këto skuadra e kanë kaluar grupin në Evropa Ligë

23:28 | 07 Dhjetor 2017

Kanë përfunduar takimet e kualifikimeve për Ligën e Evropës, të zhvilluara sonte.

Takimi më interesant ishte ai mes Arsenalit dhe BATE Borisov, ku londinezët fituan me rezultat 6-0.

Në takimet e grupeve të para, Skënderbeu I Korçës ishte I pafat të kualifikoet në garat e mëtejme, duke u mposhtur nga Young Boys me rezultat 2-1.

Ekipet që janë kualifikuar sonte në Ligën Evropiane:

Grupi A:

Villarreal

Astana

Grupi B:

Dynamo Kyiv

Partizan Beograd

Grupi C:

Braga

Ludogorets Razgrad

Grupi D:

AC Milan

AEK Athens

Grupi E:

Atalanta

Lyon

Grupi F:

Lokomotiv Moscow

FC Koebenhavn

Grupi G:

Viktoria Plzen

FC FCSB

Grupi H:

Arsenal

FK Crvena Zvezda

Grupi I:

Salzburg

Marseille

Grupi J:

Athletic Bilbao

Oestersunds FK

Grupi K:

Lazio

Nice

Grupi L:

Zenit St. Petersburg

Real Sociedad

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!