Kim është i vdekur për 15 minuta, raketat “Taurus” tmerrojnë diktatorin (FOTO LAJM) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Kim është i vdekur për 15 minuta, raketat “Taurus” tmerrojnë diktatorin (FOTO LAJM)

13:27 | 13 Shtator 2017

Përballë kërcënimeve të vazhdueshme të Koresë së Veriut me raketa dhe teste bërthamore, Koreja e Jugut është duke testuar alternativat e saj të kundërpërgjigjes.

Sëfundmi, ushtria e Koresë së Jugut ka bërë prova me një ndër raketat më të avancuara në botë, “Taurus” të cilat lëshohen nga avionët F-15 dhe mund të arrijnë çdo shënjestër në Korën e Veriut brenda 15 minutave, shkruan abeu.

“Taurus” janë raketa të precizionit të lartë dhe prodhohet nga Gjermani dhe Suedia me pjesëmarrjen edhe të SHBA-ve në një tjetër version.

Sëfundmi këto raketa janë blerë edhe nga Koreja e Jugut me qëllim kundërpërgjigjen ndaj Koresë së Veriut.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!