Kjo nuk pritej, Erdogani bën një gjest shumë të madh – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Kjo nuk pritej, Erdogani bën një gjest shumë të madh

12:25 | 12 Korrik 2018

Ndonëse është shprehur kritik ndaj shteteve të BE-së për mos pagesë të shumës proporcionale për shpenzimet e NATO-së, por kjo nuk e ka penguar fare, presidentin e SHBA-ve, Donald Trump për të zhvilluar një takim miqësor me presidentin e Turqisë, Regjep Taip Erdogan.

Në foto shihet presidenti Trump duke i shtrënguar duar me homologun e tij turk. Përpos shtrëngimit të duarve, shihet edhe një buzëqeshje mes tyre.

Afër të dy presidentëve, është edhe ai i Francës, Emanuel Macran, transmeton arbresh.info. Ndryshe, në Bruskel është duke u zhvilluar Samiti i NATO-s, ku u raportua se presidenti Trump është shprehur kritik ndaj disa shteteve anëtare të kësaj aleance atlantike për mos pagim të shumës nga buxhetet e tyre për të mbuluar shpenzimet ushtarake.

Kujtojmë se Turqia është shteti, i cili ka më së shumti ushëtar në NATO.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!