Kjo nuk u pa në TV, shikoni çfarë i ndodhi Ronaldos – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Kjo nuk u pa në TV, shikoni çfarë i ndodhi Ronaldos

00:00 | 20 Shtator 2018

Cristiano Ronaldo sot u ndeshkua për herë të parë me karton të kuq në Ligën e Kampionëve

Asi portugez luajti 29 minuta por ai u përjashtua me të kuq pasi në minutën e 28, edhe pse nuk e kishte topin ka një përplasaje me mbrojtësin e Valencias, Jason Murillo.

Fillimisht u mendua se Murillo e ekzagjëroi pas prekjes se Ronaldos por në një xhirim me të afërt, shihet se Ronaldo me të vërtetë tentoi që t’ia shkul flokët atij.

Pavarësisht humbjes, Juventus e fitoi këtë ndeshje me rezultat 2-0. Pjanic shënoi të dy golat dhe të dy ishin nga penalltia.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!