Kjo skuadër rrezikon eliminimin nga Champions League – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
14 °C

Kjo skuadër rrezikon eliminimin nga Champions League

17:36 | 16 Prill 2018

Paris Saint-Germain ka fituar  titullin e Ligës 1 mbrëmë në mënyrën më të mirë të mundur  duke mposhtur vendin e dytë të Monacos 7-1 në Parc des Princes, transmeton ORAinfo.

Megjithatë, klubi po përpiqet të veprojë në përputhje me rregulloret financiare të UEFA-s për Panairin Financiar pas ardhjes së parave të mëdha të Neymar dhe Kylian Mbappé.

Në të vërtetë, PSG mund të detyrohet të fitojë para nga shitja e disa lojtarëve përpara 30 qershorit, në mënyrë që të paraqesë trupin drejtues të futbollit evropian me një buxhet të balancuar, ose ata mund të përballen me ndëshkimin aq të ashpër sa një ndalim nga Ligën e Kampionëve të sezonit të ardhshëm.

 

Adrien Rabiot, Thomas Meunier Edinson Cavani dhe Julian Draxler kanë qenë të gjitha të lidhur me një largim , pasi drejtori sportiv Antero Henrique kërkon mënyra për të rritur një sasi të konsiderueshme parash pa dobësuar ndjeshëm skuadrën. Kohët e vështira qëndrojnë përpara për Les Parisiens./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!