Kompania gjermane hap konkurs për punë në Gjermani, bllokohet Prizreni – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Kompania gjermane hap konkurs për punë në Gjermani, bllokohet Prizreni

13:08 | 31 Tetor 2018

Një kompani gjermane ka publikuar një konkurs në Prizren duke hapur mundësinë që 2 mijë kosovarë të punësohen në Gjermani.

Tollovi e madhe është shkaktuar në Prizren, konkretisht në Shtëpinë e Kulturës, krejt kjo për të siguruar një kontratë pune në Gjermani. Pamjet në fotografitë më poshtë dëshmojnë më së miri nivelin e lartë të papunësisë në Kosovë dhe ëndrrën e qytetarëve për të jetuar jashtë vendit.

Ditë më parë një kompani gjermane ka lëshuar një njoftim për mundësi punësimi në aeroportin e Hamburgut. Këtij konkursi i janë përgjigjur me interesim të lartë mijëra qytetarë.

Pamjet më poshtë, bllokohet Prizreni:

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!