Konjufca zbulon planin e krahut kundër Albin Kurtit, ja kë deshironin ta bënin kryetar të LVV-së – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
18 °C

Konjufca zbulon planin e krahut kundër Albin Kurtit, ja kë deshironin ta bënin kryetar të LVV-së

20:52 | 14 Shkurt 2018

 Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, thotë se nuk ka pranuar të bëhej kryetar i partisë.

Sipas tij, grupi kundër Kurtit kishte bërë plane që të bëjë Konjufcën kryetar.

“Unë mora vesh nga Shqipëria se po duan të më bëjnë kryetar, në tetor ose nëntor të vitit të kaluar. Thash cila është situata e re, çka paska ndodh. Thotë këtu është krijuar një grup që mendon se VV mund të rregullohet nëse Glauk Konjufca bëhet kryetar. Ata e kishin bërë një projekt për mua kryetar pa folur me mua fare. Kjo s’është në rregull. Merreni me mend të bëni dikë kryetar pa folur fare me të. Kjo s’e ka lezetin e befasisë. Ti të marrësh vesh që një grup i krijuar dëshiron të të bëj ty kryetar. Ua kam shpjeguar në mënyrë të qetë pa hidhërim. Ua kam shprehur shumë qetë që s’është interesi im. Boikeni ishte ai me të cilin ka folur Dardani dhe Boikeni më tha këtë. Kjo s’ka qenë fare korrekte nga ta.”, ka thënë Konjufca.

Më tej Konjufca ka treguar arsyet përse ka refuzuar një detyrë të tillë.

“Për kryetar duhet të kesh disa elemente të domosdoshme. Duhet të kesh ambicie për një punë të caktuar, unë s’e kam. Profili im si funksionoj unë në jetën politike nuk është ai pozicion në të cilin ndihem rehat. Nuk kam vullnet, nuk dua”, ka thënë Konjufca në Rubikon të KTV-së.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!