Korabin e mahnit djali i tij me këtë talent që ka trashëguar nga Ilir Shaqiri – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
16 °C

Korabin e mahnit djali i tij me këtë talent që ka trashëguar nga Ilir Shaqiri

18:13 | 12 Tetor 2017

Një familje muzikantësh është ajo e Ilir Shaqirit. Korabi trashëgoi profesionin e tij, por ajo që e habit atë dhe Korabin është se në këto gjurmë po ecë edhe më i vogli i tyre, përcjell ORAinfo.

Përveç se instrumentet muzikore e tërheqin djalin e Korabit, është edhe vëtë ai, i cili e stimulon atë të praktikojë ato qysh në një moshë të vogël.

Në piano Korabi ka inqizuar duartë e vogla të djali të tij derisa ai po mëson të shtyp tastet e para të instrumentit.

Kjo gjë padyshim që e ka mahnitur Korabin./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Zaimina Vasjari