Koreja Veriore i shkruan Putinit…E kërcënon keq – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Koreja Veriore i shkruan Putinit…E kërcënon keq

10:06 | 12 Nëntor 2017

Në letrën, të cilën delegacioni i Koresë së Veriut gjatë takimit të bashkimit ndërparlamentar i kanë dorëzuar presidentit rus Vladimir Putin, është folur për gatishmërinë e tyre për të nisur sulmin bërthamor ndaj Shteteve të bashkuara, ka thënë të shtunën një burim i njohur mirë më këtë situatë.

Presidenti i Këshillit të Federatës Ruse, Valentina Matvijenko, tha pas takimit me delegacionin e Koresë së Veriut, se përfaqësuesit e Pyongyang dorëzuan “përgjigjen fillestare të udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong-un në presidencën e SHBA Donald Tramp në Kombet e Bashkuara”, transmeton gazetametro.net.

“Në letrën e cila iu dërguar nëpërmes Valentine Matvijenko, është thënë se Pyongyang është i gatshëm të fillojë sulmin bërthamor ndaj SHBA”, kanë thënë burimet e afërta.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!