Kosova e mposht Maltën sipas vlerës së lojtarëve – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
18 °C

Kosova e mposht Maltën sipas vlerës së lojtarëve

20:12 | 11 Tetor 2018

Për pak minuta do të nisë ndeshja mes Kosovës dhe Maltës në kuadër të kualifikimeve në Ligën e Kombeve, shkruan ORAinfo.

Por sa vlejnë financiarisht të dyja ekipet bazuar në vlerën e lojtarëve?

Sipas “Tranfermarkt”, vlera e ekipit të Kosovës kap shifrën 38.13 milionë euro.

Lojtari më i shtrenjtë i Kosovës është Valon Berisha, që vlerësohet 10 milionë euro.

Në anën tjetër, shumë modeste është vlera e Kombëtares së Maltës, që vlen vetëm 4.5 milionë euro.

Lojtari më i vlefshëm te Malta është Andre Schembri, që vlen një milionë euro! /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!