Kosova e Re do të fillojë prodhimin e rrymës në vitin 2023 – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Kosova e Re do të fillojë prodhimin e rrymës në vitin 2023

23:54 | 13 Shkurt 2018

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka deklaroi se termocentrali do të ndërtohet për tri vite e gjysmë në mënyrë që të fillojë me prodhim.

Fillimi i 2019 sipas Llukës do të jetë koha kur do të shpallën vendet e punës, nëse çdo gjë do të shikoj sipas rrjedhës normale.

Lluka tha se disa punëtorë do të transferohen në Kosovën e Re e disa të tjerë do të dalin në pension dhe kësisoj do të krijohet mundësia e punësimit për të rinjtë që kanë potencial.

Gjithashtu vuri në dukje se edhe Kosova B do të rehabilitohet, duke u pajisur filtra të ri./Tribunachannel/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!