Kosova merr një lajm të keq pas fitores ndaj Maltës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
21 °C

Kosova merr një lajm të keq pas fitores ndaj Maltës

23:01 | 11 Tetor 2018

Kosova ka fituar në ndeshjen e tretë në kuadër të Ligës së Kombeve ndaj Maltës me rezultat 4-1.
Mirëpo, përkundër fitorës që e mbanë Kosovën në vendin e parë në grupin D të Ligës së Kombeve me 7 pikë, lajmi i keq është se mesfushori kryesor Hekuran Kryeziu do të mungoj në ndeshjen e radhës kundër Ishujve Faroe, transmeton lajmi.net

Ai kishte karton të verdhë nga ndeshja e kaluar dhe pas një polemike me gjyqtarin kryesor menjëherë pas golit të Muriqit është ndëshkuar përsëri gjë që e penalizon për ndeshjën e radhës.

Kosova do të zhvilloj ndeshjen e radhës të dielën kundër Ishujve Faroe

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!