Krijimi i ushtrisë, befason me ragimin e saj Leonora Jakupi – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Krijimi i ushtrisë, befason me ragimin e saj Leonora Jakupi

23:39 | 18 Tetor 2018

Leonora Jakupi është njëra ndër këngëtaret qe me së shumit i ka kënduar luftës së UÇK-së, përcjell ORAinfo.

Ajo edhe sot është shfaqur e lumtur pasi Kuvendi i Kosovës e ka miratuar projektligjin i cili parasheh krijimin e ushtrisë së Kosovës.

Leonora Jakupi sot e ka publikuar një fotografi të Ushtrisë së Kosovës, duke treguar krenarinë qe ka për këta ushtarë.

Kujtojmë që ditë me parë eshtrat e babait të Leonora Jakupit janë kthyer në atdhe ku janë rivarrosur në Velani të Prishtinës pranë varrezave të dëshmorëve të rënë për lirinë e Kosovë. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!