Kroaci – Angli, lojtari dhe dështimi i ndeshjes – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Kroaci – Angli, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

22:49 | 11 Korrik 2018

Kroacia ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror.

Kroatët arritën që ta eliminonin Anglinë me golat e Perisicit dhe Mandzukicit, që të përballen me Francën në finale të garës më të madhe të futbollit në botë.

Padyshim që lojtari i ndeshjes ishte Ivan Perisic që shënoi gol dhe kishte disa raste për të shënuar gol, duke marr notën 8.7, raporton ORAinfo.

Nga ana tjetër, dështimi i ndeshjes ishin Young dhe Henderson, që morën notat 6.2,/ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!