Kryeministri Haradinaj: Kosova i qëndron pranë SHBA-së përballë të keqes globale – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Kryeministri Haradinaj: Kosova i qëndron pranë SHBA-së përballë të keqes globale

22:46 | 11 Dhjetor 2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur i tronditur pas sulmit terrorist që ka ndodhur sot në Nju-Jork ku kanë mbetur të plagosur së paku katër persona.

Shkrimi i plotë i Haradinajt në Facebook:

I tronditur me shpërthimin në New York dhe lëndimin e disa qytetarëve të atjeshëm. Aktet e këtilla terroriste na rikujtojnë tërë kohën përgjegjësinë që ne të gjithë kemi për paqen, demokracinë dhe sigurinë.

Kosova i qëndron pranë SHBA-së dhe popullit amerikan përballë të keqes globale.

RH

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!