Kujdes, iPhone ka një problem me versionin e ri – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Kujdes, iPhone ka një problem me versionin e ri

09:12 | 07 Nëntor 2017

Disa përdorues të iPhone dhe iPad, kanë problem ta shkruajnë shkronjën ‘i’ në pajisjet e tyre.

Kjo po ndodhë për shkak të një gabimi në përditësimin e softuerit të Apple iOS 11.

Kur ata përpiqen të shkruajnë ‘i’, teksti i tyre parashikues e korrigjon atë me një “A” së bashku me një karakter të çuditshëm të.

Ndërsa nuk është e qartë se çfarë ka shkaktuar diçka të çuditshëm, përdoruesit kanë ndarë një sërë reagimesh shpejtë në internet, dhe Apple ka rekomanduar se përkohësisht do të bëjë një zgjidhje.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!