Kujdes ku bleni mish, ky shtet po shet mish me sëmundje! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Kujdes ku bleni mish, ky shtet po shet mish me sëmundje!

11:22 | 30 Janar 2018

Turqia është tronditur nga një lajm ku 20 ton mish i ardhur nga Bonje Hercegovina është me sëmundje.

HaberTurk shkruan se mishi është transportuar me datë 24 gusht 2017 dhe rezulton se është me sëmundje.

Autoriteti i mbikëqyrjes në Turqi është shprehur se pas konstatimit që mishi ishte me sëmundje është hequr nga tregu, por përsëri ka dyshime se ka akoma mish në qarkullim.

Deri më tani 309 persona janë shtruar në spital me helmim si pasojë e ngrënies së këtij mishi.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!