Kujdes një virus i ri po qarkullon në Facebook! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Kujdes një virus i ri po qarkullon në Facebook!

11:20 | 25 Shtator 2017

Një mesazh i rremë në Facebook po shpërndan dezinformata në lidhje me funksionin e Bllokut të internetit duke sugjeruar që përdoruesit të mund të zbulojnë nëse janë duke u ndjekur nga të huajt.

Mesazhi që ndahet në platformën e mediave sociale udhëzon përdoruesit se si të gjejnë një listë të të huajve që nuk janë shokë të tyre, por po ndjekin aktivitetin e tyre, përcjell albeu.

Ky post këshillon përdoruesit të kërkojnë “FolloWing Me” në seksionin e bllokuar të cilësimeve të profilit të Facebook.

Aktualisht, Facebook nuk lejon që përdoruesit të shohin se kush është duke parë profilin e tyre dhe nuk ka bërë plane për të futur këtë veçori.

Butoni në vijim megjithatë lejon që të huajt të shohin ndryshime publike në profilin tuaj në Facebook.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!