Kush do të jetë kundërkandidati i Veselit për kryetar të PDK-së – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
21 °C

Kush do të jetë kundërkandidati i Veselit për kryetar të PDK-së

23:17 | 11 Tetor 2018

Partia Demokratike e Kosovës ka hapur procesin e zgjedhjeve të brendshme.

Ndonëse ende nuk është konfirmuar se a do të ketë kundër-kandidat kryetari aktual Kadri Veseli, gazetari Ardian Çollaku tha se Veseli nuk ka kundër-kandidat serioz.

“Ditë kur është hy Kadri Veseli në PDK është ditë që do të jetë pasardhës i zotit Thaçi”, tha Çollaku. Në anën tjetër Betim Gjoshi nga PDK potencoi se nuk mund t’i humbet liderizmi Veselit dhe se ky subjekt politik nuk është fajtor që partitë tjera sipas tij nuk janë të afta ta gjejnë një lider. “Ne kem pas edhe vazhdimisht kemi brum për lider”, deklaroi Gjoshi. /21Media

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!