Ky aeroplani po e shpëton Kaliforninë nga shkatërrimi! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
25 °C

Ky aeroplani po e shpëton Kaliforninë nga shkatërrimi!

12:02 | 12 Tetor 2017

Kalifornia e Amerikës vazhdon të jetë në gjendje katastrofale pas ndezjes së zjarreve.

Më shumë se 160 mijë hektarë janë djegur deri tani ndërsa kanë vdekur 21 persona, janë shkatërruar 3500 shtëpi e biznese.

Por, pasojat do të ishin shumë më të mëdha sikur mos të ishte aeroplani 747 SuperTanker që po bën punë të madhe në pengimin e një katastrofe më të mëdha.

Aeroplan i prodhuar nga Boeing po kryen punë më shumë se të gjithë zjarrëfikësit pasi që zë 20 mijë litra në ujë dhe po ndihmon në lokalizimin e zjarreve.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!