Ky do të jetë arbitri për derbin Inter- Milan – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Ky do të jetë arbitri për derbin Inter- Milan

13:31 | 18 Tetor 2018

Marco Guida është vendosur të jetë arbitër për derbin e së dielës ndërmjet Interit dhe Milanit.

Derbi i parë i Madonninas në këtë sezon zhvillohet në San Siro këtë fundjavë, me katër pikë para rivalëve të tyre të qytetit, përcjell ORAinfo.

Sot AIA ka njoftuar zyrtarët për ndeshjet e kësaj fundjave, me Guida të caktuar për derbin, dhe
Massimiliano Irrati në VAR.

Serie A Java 9 gjyqtarë:

Bologna-Torino – Luca Banti

Chievo-Atalanta – Gianluca Rocchi

Fiorentina-Cagliari – Piero Giacomelli

Frosinone-Empoli – Daniele Orsato

Inter-Milan – Marco Guida

Juventus-Genoa – Federico La Penna

Parma-Lazio – Michael Fabbri

Roma-Spal – Luca Pairetto

Sampdoria-Sassuolo – Francesco Fourneau

Udinese-Napoli – Maurizio Mariani. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!