Ky program zgjidh problemin e ekranëve jo origjinal të iPhone-ve – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Ky program zgjidh problemin e ekranëve jo origjinal të iPhone-ve

10:52 | 28 Prill 2018

Apple sapo ka lëshuar një përditësim të ri për iOS – versionin 11.3.1.

Ky “update” sistemon një problem lidhur me ekranet jo origjinale.

iOS 11.3.1 përmirëson sigurinë e iPhone dhe iPad duke zgjidhur problemin që mund shkaktonte mosfunksionimin e rregullt të ekranit në disa modele iPhone 8.

Apple thotë se zëvendësimi i ekranit me pjesë këmbimi jo-origjinale mund të kompromentojë cilësinë e imazheve dhe të shkaktojë defekt në funksionim.

Riparimet e ekranit, të certifikuara nga Apple, bëhen nga ekspertë të kualifikuar, që përdorin pjesë Apple origjinale, thotë gjiganti amerikan.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!