Ky vend i Kosovës do të jetë 7 orë pa rrymë dhe ujë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Ky vend i Kosovës do të jetë 7 orë pa rrymë dhe ujë

18:17 | 31 Tetor 2018

Reduktimet e rrymës kanë qenë shumë të shpeshta ditëve të fundit në pothuajse të gjitha qytetet e Kosovës.

Këtu, nuk përjashtohet as kryeqyteti, derisa disa lagje të Prishtinës kanë mungesë të enërgjisë elektrike tash e gati 7 orë.

Banorët e lagjes “Arbëria”, nuk janë të furnizuar me rrymë që nga ora 11 e ditës së sotme, ku dhe ka pasur ankesa të vazhdueshme.

Indeksonline, ka provuar të kontaktojë me zyrtarët e KEK-ut, mirëpo kontakti me ta ka qenë i pamundur.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!