Ky vogëlush habit të gjithë, ja çfarë bën për gjyshen e tij të sëmurë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Ky vogëlush habit të gjithë, ja çfarë bën për gjyshen e tij të sëmurë

11:23 | 05 Tetor 2018

Ky fëmijë e tregon më së mirë se si duhet të jetë dashuria për të moshuarit.

Dashuria është një forcë e pashpjegueshme që jeton brenda secilit prej nesh.

Ajo mund të na kthejë në heronj dhe mund të na bëjë të bëjmë gjëra të paimagjinueshme për ata njerëz që i duam aq shumë. Dhe, në të vërtetë, dashuria në familje është edhe më e fortë, sepse në këtë rast ka të bëjë me njerëzit që janë të pranishëm në çdo hap të jetës sonë, përcjell lajmi.net.

Në këtë video mund të shohim reflektimin e fillimit dhe të fundit, sepse jeta përfshin hapa thelbësorë midis të cilave mund të gjendet fëmijëria dhe mosha e vjetër dhe ka shumë arsye që mund të na bëjnë të themi se parimi është shumë i ngjashëm me përfundimin. Vetëm gjatë lindjes, zakonisht, janë të rrethuar nga dashuria, kujdesi dhe mirëkuptimi, ndërsa në fund të jetës, për fat të keq, është shumë e zakonshme të jesh vetëm, pa shoqëri, pa respekt dhe pa dashuri.

Për këtë fëmijë të vogël nuk është aspak problem, ai bën gjithçka që mundet për të siguruar që gjyshen i tij të ndihet më mirë. Në një video që zgjat vetëm disa sekonda, do ta shohësh këtë fëmijë duke marrë gjyshin e tij, e cila shumë e lumtur dhe mirënjohës pranon çdo kafshatë që nipi i tij i ofron.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!