Lajm fantastik për Milanin para ndeshjes kundër Arsenal – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Lajm fantastik për Milanin para ndeshjes kundër Arsenal

10:48 | 12 Mars 2018

Trajneri i Milanit Gennaro Gattuso pranon se shpresat e tij për të kualifikuar për Ligën e Kampionëve nëpërmjet Ligës së Evropës janë të pakta – por thotë se kuqezinjtë ende mund të arrijnë përmes Serie A.

Një gol i Andre Silvas në sekondat e fundit i dhuroi të gjitha tre pikë në Genoa të dielën, duke i çuar ata në pesë pikë larg rivalëve të tyre të qytetit, Interi dhe vetëm gjashtë larg Lazios, të cilët zënë vendin e katërt dhe final të kualifikimit për Ligën e Kampionëve.

Ata gjithashtu kanë një lojë më pak se Lazio, derisa derbi me Interin ende duhet të riprogramohet.

Të enjten, ata shkojnë në Arsenal në Ligën e Evropës, që kanë nevojë të përmbysin një humbje 2-0 nga ndeshja e parë në San Siro të enjten e kaluar. Dhe Gattuso beson se pala e tij tani duhet të përqëndrohet në vazhdimin e formës së shkëlqyer të ligës, gjë që i ka parë që të shkojnë nëntë ndeshje të pamposhtura, duke përfshirë shtatë fitore.

“Pas të enjtes, dëgjova shumë gjëra që thuhen në pijetore, se si na mungonte diçka fizikisht, por këtu po përballojmë deri në minutën e 95-të,” tha Gattuso për Mediaset.

“Ne vetëm e morëm atë lojë të gabuar kundër një skuadre të fortë si Arsenali. Ne e kuptuam këtë dhe sot ne iu përgjigjëm”.

“Ne kemi ende një shans 30 për qind për të kaluar dhe nuk do të shkojmë në Londër për një festë. Ne duhet të respektojmë fanellën tonë të lavdishme”.

“Tabela e ligës më në fund është afër objektivit tonë, por ne duhet të marrim gjëra nga loja, por pak i shqetësuar sepse nuk humbnim në dy muaj e gjysmë deri te Arsenali”.

Milani do të luaj me Chievon javën e ardhshme, pas së cilës ata do të udhëtojnë drejt udhëheqësve të ligës Juventus, ekipin që ata do të takohen edhe në finale të Coppa Italia.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!