WhatsApp ka një lajm të keq, aplikacioni nuk mund të përdoret më në këta telefona – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

WhatsApp ka një lajm të keq, aplikacioni nuk mund të përdoret më në këta telefona

16:07 | 27 Dhjetor 2017

WhatsApp mori disa veçori të reja këtë vit për të përmirësuar përvojën e përdoruesit në Android, iOS dhe ueb. Por për disa përdorues, ky mund të mos jetë një lajm i mirë.

Ne themi kështu pasi WhatsApp do të ndalojë së funksionuari në pajisjet që bazohen në BlackBerry OS, BlackBerry 10 dhe Windows Phone 8.0 dhe platformat më të vjetra nga data 31 dhjetor 2017.

Postimi zyrtar i blogut nga WhatsApp me datat e përfundimit të jetës së mbështetjes përmend se përdoruesit e platformave të lartpërmendura nuk do të jenë në gjendje të përdorin aplikacionin pas datës së specifikuar që nuk është as një javë nga tani.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!