LAJMI I FUNDIT: Aksidentohet një autobus, shumë persona humbin jetën – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

LAJMI I FUNDIT: Aksidentohet një autobus, shumë persona humbin jetën

17:24 | 28 Tetor 2018

Rastet e aksidenteve të trafikut janë shumë të shpeshta, e jo rrallë ato përfundojnë edhe me fatalitet.

Një autobus në Kinë ‘fluturoi’ nga 60 metra lartësi në lumë.

Nga aksidenti humbën jetën dy persona.

Autobusi ra nga një urë në lumë pasi u përplas me një makinë në qytetin jugperëndimor të Kinës Chongqing të dielën, njoftoi televizioni shtetëror.

Mjeti u përplas rreth orës lokale 10:00 me një makinë në po ecte në krah të kundërt në një urë më katër korsi në zonën Ëanxian.

Autobusi ndërroi drejtim për të shmangur aksidentin dhe përfundoi në lumin Yangtze.

Ai u zhyt rreth 50 metra nën ujë, njoftoi televizioni shtetëror, duke shtuar se nuk ishte e qartë se sa pasagjerë ndodheshin brenda.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!