Lajmi i Fundit: Dënohet AC Milan! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
16 °C

Lajmi i Fundit: Dënohet AC Milan!

19:13 | 16 Prill 2018

Milan është gjobitur me 10,000 euro pasi tifozët kanë  kënduar këngl anti-napolitane gjatë barazimit 0-0 me Napoli, transmeton ORAinfo.

Një pritje mahnitëse e fundit nga Gianluigi Donnarumma i fitoi rossonerët një pikë në ndeshjen e djeshme, duke i lejuar Juventusit të merrte një epërsi prej gjashtë pikave në krye të Serie A.

Sot Lega Serie A ka lëshuar raportin e saj disiplinor për javën e 32-të, dhe Rossonerët janë gjobitur për fyerje dhe këndim të këngëve në bazë të origjinës territoriale.

Në fushë, tetë lojtarë janë pezulluar për javën e 32-të, me Mattia Bani të Chievos dhe Stefan Radu i Lazos duke marrë një ndalim me një ndeshje për kartat e tyre të kuqe./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!