Lajmi i fundit: Kosova po bëhet me ushtri, votojnë 101 deputetë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Lajmi i fundit: Kosova po bëhet me ushtri, votojnë 101 deputetë

12:51 | 18 Tetor 2018

Deputetët e pozitës dhe opozitës janë bërë bashkë për transformimin e FSK-së në ushtri.

Para pak çastesh projektligjit të parë që transformon FSK-në në ushtri ka marrë 101 vota nga deputetët e Kuvendit, nga 102 sa ishin prezentë, shkruan ORAinfo.

Ndërkaq, deputetët e Listës Serbe në kohën e votimit kanë lëshuar secnën në mënyrë demonstrative.

Ndryshe, ky votim i hap rrugë transformimit të FSK-së në ushtri. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!