Lajmi i fundit: Tërmet i fuqishëm – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
19 °C

Lajmi i fundit: Tërmet i fuqishëm

13:12 | 10 Tetor 2018

Shqipëria vijon të mbetet një vatër e nxehtë për sa i përket lëkundjeve sizmike.

Teksa këtë verë ka pasur edhe tërmete të fortë që kanë sjellë dëme të konsiderueshme materiale, lëkundjet e tokës vijojnë ende.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave gjatë mëngjesit të sotëm lëkundje të lehta janë ndier në Lushnjë dhe në Gjirokastër.

Për fat të mirë nuk janë raportuar dëme materiale apo në njerëz.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!