Lajmi i fundit: Tërmet i fuqishëm, ka edhe viktima – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Lajmi i fundit: Tërmet i fuqishëm, ka edhe viktima

17:22 | 05 Gusht 2018

Një tërmet me magnitudë 6.9 ka goditur Indonezinë, të dielën, dukë lënë shumë pasoja dhe duke tronditur vendin gjithashtu.

Ekziston një “potencial” për një cunami pas tërmetit, sipas sistemit të paralajmërimit pas tërmeteve që ndodhin.

Një tërmet i ngjashëm rreth një javë më parë që goditi ishullin Bali, ku humbën jetë disa persona.

Ndër të tjera, Kryqi i Kuq i Indonezisë raportoi se katër nga vullnetarët e saj u plagosën dhe u transportuan në spital.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!