LAJMI I FUNDIT: Tërmet i fuqishëm, ka edhe viktima – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

LAJMI I FUNDIT: Tërmet i fuqishëm, ka edhe viktima

16:45 | 20 Tetor 2018

Një tërmet i fuqishëm dhe cunami ka ndodhur në Indonëzi i cili shkaktoi shumë viktima.

Tërmeti ndodhi me 28 shtator dhe numri i viktimave ka arritur në 2.103 persona.

Jeta në ishullin indonezian Sulawesi, një muaj pas tërmetit shkatërrues dhe cunamit, ende nuk është kthyer në normale, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të fundit, rëndë janë lënduar 2.549 persona. Aksioni i kërkimit dhe shpëtimit përfundoi më 12 tetor.

Të dhënat flasin se janë shkatërruar edhe 65.000 shtëpi, ndërsa strehim në vende tjera kanë gjetur 99.471 persona.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!