Lajmi i fundit: Tërmet i fuqishëm, vendi ‘troditet’ nga lëkundjet – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

Lajmi i fundit: Tërmet i fuqishëm, vendi ‘troditet’ nga lëkundjet

22:25 | 10 Tetor 2018

Një tërmet me magnitudë 6 ballë Righter ka shkaktuar një thellësi të lehtë përgjat brigjeve të ishujve indoneziane Xhava dhe Bali, njoftoi sot Instituti Amerikan i Gjeofizikës (USGS).

Tërmeti ra rreth orës 18:44 GMT (20:44) në verilindje të pikës lindore të Xhavas në një thellësi prej 10,3 kilometra sipas USGS-së.

Ky tërmet bie më pak se dy javë nga një tjetër tronditje e fuqishme që u shoqërua me një cunami që goditi ishullin indonezian të Sulavesit, duke shkaktuar humbje jete për rreth 2 000 persona.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!