LAJMI I FUNDIT: Trump e pranon Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

LAJMI I FUNDIT: Trump e pranon Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

19:18 | 06 Dhjetor 2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump të mërkurën e njohu zyrtarisht Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit.

Ky vendim i Trump përmbys afro shtatë dekada të politikës së jashtme amerikane dhe duke vënë një plan për të lëvizur Ambasadën e Shteteve të Bashkuara nga Tel Avivi në Qytetin e Shenjtë të kontestuar ashpër, njofton Klan Kosova.

Detaje të tjera publikohen së shpejti, lajmi pritet të përditësohet.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!