Lajmi i fundit: Vdes sportisti i njohur shqiptar – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Lajmi i fundit: Vdes sportisti i njohur shqiptar

14:52 | 17 Maj 2018

Është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçare ish-atleti rekordmen shqiptar Gani Aliaj.

Aliaj lindi në Burrel në më 06.08.1938.

Ai është kampion dhe rekordmen në garat

Gani Aliaj ka thyer gjithsej 27 rekorde dhe ka fituar 40 medalje ne gara te ndryshme.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!