LAJMI I FUNDIT: Zyrtarizohet Presidenti i ri i Milanit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

LAJMI I FUNDIT: Zyrtarizohet Presidenti i ri i Milanit

15:49 | 12 Korrik 2018

Pronarët e rinj të Milanit, fondi amerikan “Eliot” ka bërë ndryshimet e para te gjiganti italian.

Pjestarët kinez të bordit, janë zëvendësuar me persona të tjerë dhe është zgjedhur Presidenti i ri i klubit, shkruan indeksonline.

Paolo Scaroni do të jetë tashmë numri një i shtatë herë kampionëve të Evropës.

Scaroni më parë ka qenë president i një skuadre tjetër italiane.

Nga viti 1997-199 ai ka drejtuar Vicenza dhe ka pasur disa aksione të Milanit që i kishte blerë direkt nga Berlusconi.

Foto: Paolo Scaroni

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!