Lamtumirë vetura dizel! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Lamtumirë vetura dizel!

13:13 | 09 Prill 2018

Kërkesa për automjetet me naftë në Britani u shemb në mars me më shumë se një të tretën, duke e bërë numrin e përgjithshëm të automjeteve të reja të regjistruara 15.7 për qind më pak në vit.

Regjistrimi i automjeteve është zvogëluar në 474,069 njësi, sipas Shoqatës Britanike të Prodhuesve dhe Shitësve të Makinave (SMMT), megjithëse kërkesa për benzinë është rritur me 0.5 për qind në të njëjtën kohë, transmeton Reuters.

Shitja e veturave me naftë ka rënë në shumë vende evropiane, për shkak të planeve nga rregullatorët dhe politikanët për t’i ndaluar ose taksuar ato.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!