Lazion luan kundër Marseilles, tre shqiptarë në formacionin startues – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Lazion luan kundër Marseilles, tre shqiptarë në formacionin startues

19:20 | 08 Nëntor 2018

Lazio para shikuesve të vet do të luaj sonte ndaj ekipin francez Marseilles në kuadër të Europa League.

Lazio, e pozicionuar në vendin e dytë në grupin H, synon sonte me çdo kusht fitoren.

Dhe në këtë ndeshje, Inzaghi ua ka besuar vendin e titullarit TRE futbollistëve shqiptar, transmeton indeksonline.

Bëhet fjalë për portierin, Thomas Strakosha, mesfushorin, Valon Berisha dhe mbrojtësin, Riza Durmishi.


Ky i fundit ka pasur minutash më të ulët që prej kalimit në Lazio nga Salzburg, ndërsa Strakosha është i pazëvendësueshëm.

Formacioni i Lazios: Strakosha; Wallace, Luiz Felipe, Acerbi; Marusic, Cataldi, Parolo, Berisha, Durmisi; Correa, Immobile.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!