LDK befasohet për të mirë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

LDK befasohet për të mirë

11:11 | 23 Tetor 2017

Lidhja Demokratike e Kosovës ka fituar zgjedhjet në katër komuna, ndërsa në 10 të tjera shkon në balotazh.

Kandidati i LDK-së, Gazmend Muhaxheri në mbi 99 për qind të votave të numëruara ka marrë 50,35%.

Në Lipjan, Imri Ahmeti i LDK-së ka marrë 59,57%, gjë që i ka siguruar pozitën e kryetarit të kësaj komune edhe për një tjetër mandat.

LDK ka fituar edhe në Fushë Kosovë me kandidatin e saj, Burim Berisha i cili ka marrë mbi 63,41% të votave.

Partia e Isa Mustafës ka dalë fituese edhe në Viti, ku kandidati për kryetar Sokol Hamiti ka marrë mbi 52,98% të votave.

Në rrethin e dytë zgjedhor LDK do të garojë në dhjetë komuna: Prishtinë, Ferizaj, Istog, Obiliq, Podujevë, Kamenicë, Shtime, Vushtrri dhe Suharekë, Gjilan.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!