Leonardo nuk dorëzohet, po e transferon në Milan lojtarin 40 milionësh – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Leonardo nuk dorëzohet, po e transferon në Milan lojtarin 40 milionësh

09:23 | 11 Gusht 2018

Chelsea është afër pranimit të një marrëveshjeje për Tiemoue Bakayoko për t’u bashkuar me Milanin si huazim.

23-vjeçari francez u bashkua me Blues nga Monako verën e kaluar për 45 milionë euro dhe luajti 25 ndeshje në Premier League në sezonin e tij të parë.

Çdo marrëveshje kredie për Bakayoko ka të ngjarë të përfshijë një mundësi për të blerë, raporton sipas Sky Italia, përcjell ORAinfo.

Bakayoko është lënë i zhgënjyer nga fakti se ai nuk shfaqet në planet e menaxherit të ri Maurizio Sarri.
Chelsea ka rritur mundësitë e tyre në mesfushë këtë verë me nënshkrimin e profilit të lartë të Jorginho nga Napoli, një lojtar që Sarri e njeh mirë. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!