Li sot shkarkohet nga Milani, ja drejtori i ri – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Li sot shkarkohet nga Milani, ja drejtori i ri

10:31 | 12 Korrik 2018

Bordi i Milanos pritet të takohet këtë pasdite për të emëruar zyrtarisht drejtorët e rinj dhe për të shkarkuar pronarin kinez Yonghong Li, përcjell ORAinfo.

Klubi është marrë nga menaxhmenti Elliott, pasi pronari nuk ka paguar borxhet e tij në fondin e mbrojtjes.

Fondi amerikan tani do të përpiqet ta fusë klubin në një bazë financiare më të fortë përpara se të shesë atë, dhe sot në orën 16:30, pritet të jetë një takim i bordit.

Sipas ANSA, presidenti i ri do të jetë Paolo Scaroni, ish-CEO i kompanisë italiane të energjisë Eni.

Italiani ka lidhje të ngushta me kreun e Elliott Paul Singer dhe ka qenë drejtor i Rossonerëve që nga marrja e Li në prill 2017.

Giorgio Furlani, një menaxher i portofolit Elliott, mund t’i bashkohet bordit, ndërsa drejtori Marco Fassone dhe drejtori sportiv Massimiliano Mirabelli janë në rrezik.

Besohet se Umberto Gandini mund të kthehej nga Roma për të marrë rolin e drejtorit ekzekutiv, ndërsa një drejtor i huaj sportiv mund të emërohet. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!