Liga e kombeve: A do të luaj Shqipëria me Serbinë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Liga e kombeve: A do të luaj Shqipëria me Serbinë

19:00 | 07 Dhjetor 2017

Shorti për edicionin e parë të Ligës së Kombeve do të mbahet më 24 janar, ndërsa Shqiëpria do të jetë në vazon e dytë të Ligës C, bëri të ditur UEFA. Në vazon e dytë do të jenë – Serbia, Greqia, Norvegjia dhe kjo don të thotë se Shqipëria nuk mund të përballet me këto kombëtare.

LIGA A (skuadrat ndahen në katër grupe me nga tre Kombëtare)

Vazoja e parë: Gjermani, Portugalia, Belgjika,Spanja
Vazoja e dytë: Franca, Anglia, Zvicra, Italia
Vazoja e tretë: Polonia, Islanda, Kroacia, Holanda

LIGA B (skuadrat ndahen në katër grupe me nga tre Kombëtare)

Vazoja e parë: Austria, Uells, Rusia,Sllovakia
Vazoja e dytë: Suedia, Ukraina, Irlanda, Bosna e Hercegovina
Vazoja e tretë: Irlanda e Veriut, Danimarka, Çekia, Turqia.


LIGA C (skuadrat ndahen në një grup me tre dhe tre grupe me nga katër Kombëtare)

Vazoja e parë: Hungaria, Rumunia, Skocia,Sllovenia
Vazoja e dytë: Shqipëria,Greqia, Serbia,Norvegjia
Vazoja e tretë: Mali i Zi, Izraeli, Bullgaria, Finlanda
Vazoja e katërt: Qipro, Estonia, Lituani.


LIGA D (skuadra ndahen në katër grupe me nga katër Kombëtare)

Vazoja e parë: Maqedonia, Azerbajxhani, Bjellorusia, Gjeorgjia
Vazoja e dytë: Armenia, Letonia, Ishujt Fare, Luksemburgu
Vazoja e tretë: Kazakistani , Moldavia, Lihtenshtajni, Malta
Vazoja e katërt: Kosova, Andora, San Marino, Gibraltari

Fituesi i secilës Ligë, do të ketë të drejtën të shkojë direkt në Europianin pasardhës, pa kaluar nëpërmjet kualifikueseve. 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!