Lista Serbe dhe 100 deputetët shqiptarë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Lista Serbe dhe 100 deputetët shqiptarë

Shkruar nga: Shemsi Reçica

22:17 | 12 Shtator 2017

Është krejtësisht e pritshme, normale dhe e natyrshme që vendimet madhore, për vendin dhe për qytetarët e tij, t’i votojnë bashkërisht, të gjithë deputetët shqiptarë, të pozitës dhe të opozitës.

Me 100 deputetë në Kuvendin e Kosovës, Lista serbe, s’mund të fuqizohet, as të faktorizohet përtej kornizave të Kushtetutës së Kosovës.

Lista serbe mund të bëhet faktori kryesor vendimmarrës në përbërjen aktuale të Kuvendit të Kosovës (siç po propagandojnë opozita dhe përkrahësit e saj), vetëm në qoftë se 100 deputetët shqiptarë, të pozitës dhe të opozitës, janë më serbë sesa Lista serbe.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!