Liverpool merr goditje të madhe, ja çfarë i ka ndodhur para ndeshjes me Man City – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Liverpool merr goditje të madhe, ja çfarë i ka ndodhur para ndeshjes me Man City

14:51 | 14 Janar 2018

Liverpooli ka marrë një goditje të madhe përpara ndeshjes së tyre të Premier League kundër Manchester Cityt, pasi që Virgil van Dijk është përjashtuar nga kjo lojë për shkak të lëndimit, përcjell ORAinfo.

Liverpooli  shpreson që të bëhet skuadra e parë që  e mposhtë ekipin  e Pep Guardiolës në një garë vendase këtë sezon.

Van Dijk përfundoi transferimin e tij prej 75 milionë dollarësh nga Southampton kur afati  i transferimit u hap më 1 janar.Megjithatë, raportet thonë se Van Dijk ka një shtrëngim të ngushtë dhe nuk do të rrezikohet për ndeshjen e sotme.

Jurgen Klopp pritet të emërojë Dejan Lovren së bashku me Joel Matip në zemër të mbrojtjes së tij./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!