Loja e shpikur nga rusët, ta rrahin njëri-tjetrin me shuplaka – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Loja e shpikur nga rusët, ta rrahin njëri-tjetrin me shuplaka

10:48 | 16 Maj 2018

Rrahja e njëri-tjetrit me shuplaka, sporti i ri popullor në Rusi.

Rusët dallohen nga shumë popuj me pasionin e tyre për adrenalinë, ku më e famshmja është ruleta ruse.

Rusët dallohen nga shumë popuj me pasionin e tyre për adrenalinë, ku më e famshmja është ruleta ruse.

Por ekziston edhe një tjetër “sport” që i bën rusët krejtësisht të veçantë krahasur me pjesën tjetër të botës: Rrahja e njëri-tjetrit me shuplaka.

Rregullat janë të qarta, garuesit e duhet të godasin njëri-tjetrin me radhë me shuplaka, derisa njëri prej tyre të dorëzohet, përcjell “Top Channel”.

E fituesi i këtij viti, Yuriy Kuzmin, çoi në shtëpi edhe çmimin e madh prej 300 eurosh.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!