Madhështore, Majlinda dhe Distria në finale të Grand Prix’it në Uzbekistan – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Madhështore, Majlinda dhe Distria në finale të Grand Prix’it në Uzbekistan

11:02 | 09 Nëntor 2018

Dy xhudistët kosovare, Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi kanë kaluar në finale të Grand Prix’it të xhudos që është duke u mbajtur në Uzbekistan.

Majlinda e mposhti me ippon, Ana Perez Box, duke kaluar në finale të kësaj gare.

Në anën tjetër në finale të këtij turneu kaloi edhe Distria Krasniqi.

Krasniqi e mundi në gjysmëfinale Amber Gersjes për të kaluar në finale ku do të përballet me Eva Csernoviczi nga Hungaria.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!