Majlinda Kelmendi fiton meladjen e artë në ‘Tashkent 2018’ – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Majlinda Kelmendi fiton meladjen e artë në ‘Tashkent 2018’

14:12 | 09 Nëntor 2018

Pas Distria Krasniqit, edhe Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në ‘Tashkent 2018’, qe po zhvillohet në Uzbekistan.

Kampionia Olimpike ka fituar medaljen e parë të artë që nga rikthimi nga lëndimi, duke e mundur në finale xhudisten nga Zvicra, Evelyne Tschopp, në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Kjo është medalja e parë e artë për Majlindën që nga rikthimi nga lëndimi që e mbajti jashtë garave për disa muaj.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!