Manchester City pa probleme në Carabao Cup – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Manchester City pa probleme në Carabao Cup

22:37 | 25 Shtator 2018

Manchester City ka arritur që të kaloj në rrethin tjetër të Carabao Cup.

Skuadra e Pep Guardiolas ka shënuar fitore 0 me 3 ndaj Oxford United, raporton ORAinfo.

Golin e parë për Manchester Cityn e shënoi Gabriel Jesus në minutën e 36’, ku me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Golin e dytë për ‘qytetarët’ në pjesën e dytë e realizoi Riyad Mahrez në minutën e 78’.

Por, Manchester City nuk u ndal me kaq, pasi Foden (90’+2) e shënoi golin e tretë, duke mbyllur kalimin e tyre në fazën tjetër të Carabo Cup./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!